Tablica pamiątkowa ze Śnieżnika

Losy tablicy pamiątkowej ze Śnieżnika

Kto by pomyślał, że tablica pamiątkowa ze Śnieżnika i jej historia będzie równie zawiła i pełna zwrotów akcji, jak dzieje wieży na Śnieżniku? Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w rocznicę 75-lecia swego istnienia odbudowało schronisko oraz zaniedbaną w czasie wojny wieżę na Śnieżniku. Dlatego na tę okoliczność została ufundowana tablica pamiątkowa.

Dane techniczne

Dane techniczne

Dane techniczne, godziny otwarcia, oświetlenie, cena, toaleta, ile osób może być na wieży? Jakim szlakiem iść na Śnieżnik? Kamera na Śnieżniku

Punkt triangulacyjny na Śnieżniku

„Punkt triangulacyjny jest to szczególny punkt geodezyjny na powierzchni Ziemi o znanych współrzędnych geodezyjnych względem przyjętego układu odniesienia, wyznaczający wierzchołek trójkąta sieci triangulacyjnej.”

Słupek graniczny III/70

Wielu turystów zastanawia się dlaczego jeden ze słupków granicznych na Śnieżniku ma inny kształt od pozostałych. Słaupek oznaczony nr III/70 znajduje się 200m od szczytu, jego nietypowy kształt nie jest przypadkowy. Na granicy polsko-czeskiej znajdują się tylko dwa takie słupki. Podobny, z oznaczeniem III/43 znajduje się w Górach Bialskich, jest od oddalony od słupka III/70 o 15km (w lini prostej).