Parking – Wieża na Śnieżniku

Sprawdź gdzie jest najbliższy parking aby później wyruszyć na wycieczkę i zdobyć Śnieżnik – Wieża Na Śnieżniku. Wybierając się na Śnieżnik możesz zaparkować swoje auto na jednym z 5. parkingów przygotowanych dla turystów (na przykład parking „Pod Skocznią na końcu Międzygórza).

Do dyspozycji masz więc parkingi:

Parking - Wieża na Śnieżniku
Wieża Na Śnieżniku – parking Międzygórze, szlaki na Śnieżnik

Nie zastawiaj wjazdu do lasu

Należy pamiętać by pod żadnym pozorem nie zastawiać dróg wjazdowych do lasu. Są one wykorzystywane również w dni wolne od pracy przez służby ratunkowe oraz patrolowe. Nawet jeśli na drodze jest szlaban, to nie należy go zastawiać! Niestety zdarzały się sytuacje gdy wjazd do lasu był zastawiony przez nieprawidłowo pozostawione pojazdy. W tych okolicznościach służby ratunkowe miały utrudniony dojazd do poszkodowanego.

Bezpłatny parking w Międzygórzu

Polecamy parking na początku Międzygórza lub parking leśny „Pod Skocznią” na końcu miejscowości, parkingi te są bezpłatne.

Parking Międzygórze


Parking „Pod Skocznią” – Wieża na Śnieżniku

Skąd nazwa parking „Pod skocznią”?

„Pod Skocznią” bo część placu za mostem to zeskok skoczni działającej w 20-leciu miedzywojennym. Zbudowany w 2013 r. most powstał w miejscu starej przeprawy na drodze, która w XIX w. i wcześniej była jedyną trasą prowadzącą na Śnieżnik. Na terenie biwakowiska można zobaczyć oryginalne kamienie graniczne z co najmniej połowy XIX w. na których wykute są numery działek leśnych, nazwy tych działek lub nazwy dróg.
Drogi turysto, Nadleśnictwo Międzylesie w 2015 r. zbudowało dla Ciebie parkingi i prosimy o to, żeby pozostawiać je w stanie nie gorszym niż je zastano. Jeżeli korzystasz z ogniska to na koniec koniecznie zalej palenisko wodą.

Parking – Wieża na Śnieżniku, wycieczka z Międzygórza.

Najkrótsze połączenie szlaków turystycznych z parkingu „Pod Skocznią” na Śnieżnik to czerwony szlak z do schroniska „Na Śnieżniku” a następnie zielony na sam szczyt. Potrzebujesz ok 171 min żeby zdobyć Śnieżnik (zobacz opis tej trasy).
Z Międzygórza możesz również wybrać inne szlaki na Śnieżnik.


Jaskinia Niedźwiedzia – Parking (Kletno)

Parking dla samochodów znajduje się ok. 1 km poniżej Jaskini Niedźwiedziej. Parking jest bardzo duży i nie ma problemu ze znalezieniem miejsca również dla busów i autobusów. Parking jest jednak płatny, samochód osbowy – 15 zł; bus – 20 zł; autokar – 30 zł.

Parking w Jodłowie

Wycieczka na Śnieżnik (Wieża Na Śnieżniku)

Często wybieranym parkingiem przez turystów wybierających się na wycieczkę na Śnieżnik jest również parking w górnej części wsi Jodłów. Parking Ostoja nie jest jednak zbyt duży oraz nie jest dostatecznie utwardzony. Jest jednak alternatywą dla turystów idących na Wieżę Na Śnieżniku przez Trójmorski Wierch.


Parking „Czarna Góra” w Sienna

Ciekawą opcją aby zdobyć Śnieżnik, a Wieża Na Śnieżniku była na naszej liście miejsc odwiedzonych jest zaparkowanie samochodu na jednym z parkingów przy ośrodku narciarskim „Czarna Góra”. W „Resort Czarna Góra” czeka aż 1400 utwardzonych miejsc parkingowych, co ważniejsze miejsca te są bezpłatne.