Unikatowa zabudowa Międzygórza
Międzygórze (dawniej Wölfelsgrund) to jedna z najciekawszych miejscowości w Masywie Śnieżnika, położona jest na wysokości 570-750 m n.p.m., chodź niektóre z domostw położone są jeszcze wyżej (777 m n.p.m. położone …
Międzygórze (dawniej Wölfelsgrund) to jedna z najciekawszych miejscowości w Masywie Śnieżnika, położona jest na wysokości 570-750 m n.p.m., chodź niektóre z domostw położone są jeszcze wyżej (777 m n.p.m. położone …
Ogród Bajek Międzygórze – to baśniowa kraina dla dzieci i dorosłych. Ogród Bajek w Międzygórzu to magiczne miejsce, które przyciąga turystów swoim niepowtarzalnym urokiem. Kolorowy Ogród Bajek – Międzygórze, to …
Kamienna zapora o wysokości 29 metrów i długości 108 metrów, wybudowana w 1908. W czasie powodzi z 1997r wody było tak dużo, że przelała się ona przez górną krawędź.
Rezerwat „Wodospad Wilczki” utworzono w 1958 roku, położony jest na wysokości 570 m n.p.m. i ma powierzchnię 2,86 ha. Wodospad „Wodogrzmoty Żeromskiego” – to właściwa nazwa wodospadu, do 1997 roku …
Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie jest najdłuższą z jaskiń sudeckich i jedną z najdłuższych i najgłębszych w Polsce. Jaskinia jest rozwinięta horyzontalnie na trzech poziomach. Znana długość sal i korytarzy wynosi ponad 5 km, natomiast głębokość to ponad 100 m.
Kopalnia Złota w Złotym Stoku to wielki obszar w Kotlinie Kłodzkiej z atrakcjami corocznie odwiedzanymi przez tysiące turystów z różnych części świata. Jeśli chcesz zobaczyć to niezwykłe miejsce pełne dobrej zabawy …
Najdłuższy most wiszący świata!
95m – wysokość nad ziemią
721m – długość
1,2m – szerokość ścieżki
6 lin nośny
60 lin wiatrowych
360 ton uciągu każdej z 6 lin głównych
Park Zdrojowy, znajdujący się w rejestrze zabytków, jest sercem Kudowy. Jego atutem jest doskonała lokalizacja – położenie u stóp Góry Parkowej, gdzie swój początek biorą źródła wód mineralnych. Na szczycie …
Duszniki-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, to również Muzeum Papiernictwa uważane za największą atrakcję historyczno-techniczną na Ziemi Kłodzkiej. Muzeum położone jest nad rzeką „Bystrzycą Dusznicką”, na południowych krańcach miejscowości. Choć papier …
Tak naprawdę nie wiadomo od kiedy znane są Źródła polanickie. Po raz pierwszy wspominał o nich Georgius Aelurius w kronice ziemi kłodzkiej z 1625 r., podkreślając doskonały smak wód, które „pilnie …
Park Zdrojowy założony został w 1906 r. Pisano wówczas, że: do lasu z jednej, a do kolumnady z drugiej strony urządzono rozległe, piękne artystycznie ogrodnicze plantacje, które łączą się z urozmaiconymi …
Podziemna Trasa Turystyczna im. 1000-lecia Państwa Polskiego została wytyczona w labiryncie kłodzkich podziemi w latach 60. XX wieku. Prowadzi od ul. Czeskiej u podnóża twierdzy do ul. Zawiszy Czarnego i …
Twierdza Kłodzko to jeden z najważniejszych i najbardziej okazałych zabytków Dolnego Śląska. Twierdza Główna położona jest na Górze Fortecznej (369 m n.p.m) w centrum miasta na powierzchni ponad 30 ha. Z …
Kryty most w Lądku Zdroju, przerzucony nad Białą Lądecka, jest jedynym tego typu obiektem w Polsce. Projektantem był Felix Henry, tan sam który zaprojektował wcześniej Wieżę Na Śnieżniku. Jest to …
Park Zdrojowy im. Jana Pawła II w Lądku-Zdroju o powierzchni 1,2 ha w , znajduje się we wschodniej części Lądka-Zdroju. W parku dominujące drzewa to: buk zwyczajny, lipa drobnolistna, klon …
Ta historyczna budowla z XVII wieku, przebudowana dwieście lat później, kryje w swym wnętrzu marmurowy basen zaprojektowany na modłę tureckiej łaźni, stylowe kamienne wanny do kąpieli perełkowych oraz pijalnię wód …
Bystrzyca Kłodzka jest jednym z niewielu miast w którym do dnia dzisiejszego prawie w całości zachowały średniowieczny pierścień murów obronnych wraz z basztami i bramami, nie zachował się jedynie zachodni fragment obwarowań. Mury …
Na Przełomie I i II w. n.e. przez przełęcz międzyleską wiódł słynny bursztynowy szlak rzymskich kupców. W VIII wieku na tym terenie zaczęły pojawiać się małe obronne gródki i tak …