Godziny otwarcia Wieży Na Śnieżniku

Wybierając się na najwyższy szczyt tej części Sudetów warto wziąć pod uwagę godziny otwarcia i dostępności Wieży Na Śnieżniku dla turystów uwzględniając czas dojścia z miejsca startu wycieczki.

Najpopularniejszy szlak

Najczęściej wybieranym szlakiem przez turystów jest połączenie szlaków czerwonego i zielonego zaczynając z Międzygórza (z tzw. Parkingu Pod Skocznią). Możesz tam zostawić swoje auto na bezpłatnym parkingu przygotowanym przez Nadleśnictwo Międzylesie. Bezpośrednio przy Parkingu Pod Skocznią jest czerwony szlak – Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza (GSS). Szlakiem czerwonym do Schroniska Na Śnieżniku dojdziesz wg czasówki w 1:45h skąd na szczyt poprowadzi cię szlak oznaczony kolorem zielonym (czasówka 45min). Pełny opis tej trasy znajdziesz na tutaj.

Godziny otwarcia Wieży Na Śnieżniku
fot. Judyta Kaźmierczak

Ile czasu potrzebujesz by zdobyć Śnieżnik

Pamiętaj, że czasy przejścia poszczególnych odcinków szlaków są orientacyjne i zależą od Twojego przygotowania fizycznego oraz od panujących warunków atmosferycznych. Warunki zimowe i oblodzenie może znacząco wydłużyć czas dojścia lub całkowicie wykluczyć cię z wycieczki przy nieodpowiednim przygotowaniu. Pamiętaj o odpowiednim sprzęcie (zimą przydatne będą tzw. raczki i zawsze obowiązkowo latarka – nie tylko ta w telefonie). Ruszając latem z Parkingu Pod Skocznią i utrzymując dobre tempo, na wieży znajdziesz się nawet w niecałe 2 godziny. Niezależnie od pory roku i panujących warunków miej w swoim telefonie zainstalowaną aplikację GOPR Ratunek. Dzięki niej łatwiej będzie dokładnie określić położenie poszkodowanego turysty, którego możesz spotkać na szlaku.

Godziny otwarcia Wieży Na Śnieżniku

Wieża Na Śnieżniku dostępna jest bez ograniczeń. Możesz ją zdobyć przez 7 dni w tygodniu o każdej porze dnia i nocy. Wieża wyposażona jest w instalacją fotowoltaiczną dzięki której wewnątrz znajduje się oświetlenie klatki schodowej.

Godziny otwarcia zimą

Wieża Na Śnieżniku dostępna jest 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, bez rozróżnienia na porę roku. Pamiętaj jednak, że zimą dzień jest krótki, a na szczycie mogą panować niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dolna część wieży może dać schronienie przed wiatrem, który na szczycie Śnieżnika przybiera na sile.

Ile kosztuje?

Wieża Na Śnieżniku jest udostępniona bezpłatnie dla wszystkich odwiedzających przez 7 dni w tygodniu całą dobą – 24/7